Credit In / Credit Out

Operatorzy parkingów, którzy zautomatyzują swoje obszary za pomocą systemów płatności bezgotówkowych, będą gotowi do czerpania korzyści i zwiększania zadowolenia swoich klientów.

więcej
+

Ponieważ coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę i w coraz większym stopniu polega na kartach kredytowych podczas codziennych wydatków, operatorzy parkingów, którzy automatyzują swoje obszary za pomocą systemów płatności bezgotówkowych, będą gotowi do czerpania korzyści i zwiększania zadowolenia swoich klientów.

Jak działa Credit In-Credit Out?

Urządzenia peryferyjne wyposażone w moduł kart kredytowych znajdują się w każdym punkcie dostępu do obszaru parkingowego, aby zagwarantować płynny, optymalny dostęp. Kierowcy wjeżdżają i wyjeżdzają z parkingu tylko za pomocą karty kredytowej, która działa zarówno jako mechanizm kredytowy, jak i płatniczy: zamiast żądać biletu wjazdowego, po prostu wkładają kartę kredytową do jednostki biletowej (na Amerykę Północną) lub terminala EMV Chip & PIN, albo przedstawiają ją do odpowiedniego czytnika NFC.

Dane wejściowe są przesyłane do systemu zarządzania wraz z informacjami o karcie kredytowej jako identyfikator. Numery kart kredytowych są w pełni szyfrowane (zgodne z PCI DSS).

Użycie tej samej karty kredytowej co na pasie wejściowym identyfikuje transakcję parkingową. System sprawdza ważność karty przy pierwszym jej okazaniu, co zmniejsza ryzyko jej odrzucenia przy wyjeździe. Opłata jest naliczana na podstawie czasu, który upłynął (plus czas prolongaty) i obciąża kartę kredytową z wydrukowanym automatycznym paragonem. Korzystanie z tej aplikacji podlega specyficznym dla danego kraju przepisom dotyczącym kart kredytowych.

Dlaczego warto wybrać system Credit In-Credit Out?

Zaufanie klientów do elektronicznych systemów płatności rośnie dzięki światowym standardom i inteligentnym technologiom, które zwiększyły niezawodność, szybkość reakcji i bezpieczeństwo systemu. W rzeczywistości, zgodność z PCI pozwala użytkownikom wiedzieć, że ich karty są bezpieczne przez cały czas, i nie mają się czego obawiać kiedy dane z kart są przetwarzane.

Zaletą rozwiązania Credit-In & Credit-Out dla pasów wjazdowych i wyjazdowych jest to, że kierowca nie musi posiadać biletu, a to eliminuje potrzebę fizycznej obecności przy kasie automatycznej lub w punkcie poboru opłat. Zmniejsza się również ilość kolejek! Oprócz oszczędności czasu i kłopotów (bezpieczne przechowywanie biletu, znalezienie stacji płatniczej, płacenie, zatrzymanie biletu na wyjazd) dla kierowców, rozwiązanie to sprawia, że parking jest bardziej przyjazny dla środowiska: nie ma potrzeby uzupełniania i magazynowania biletów.

Operatorzy parkingów odnoszą również korzyści ze zmniejszenia ryzyka związanego z bezpieczeństwem, znacznie obniżając koszty i zwiększając przychody.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Credit In / Credit Out, kliknij przycisk poniżej i skontaktuj się z naszymi ekspertami!

skontaktuj się
+