Chip & PIN & NFC

Tradycyjne karty kredytowe z paskiem magnetycznym mogą być łatwo klonowane, ale środki zapobiegające oszustwom, które zapewnia Chip & Pin, są prawie niemożliwe do powielenia i pozwalają na szybsze transakcje.

więcej
+

Wprowadzenie nowego standardu płatności znanego jako EMV, czyli chip i PIN, zrewolucjonizowało płatności na całym świecie. Branża parkingowa, która opiera się na systemach płatności w różnych sieciach, jest bezpośrednio dotknięta tą zmianą technologiczną.

Jak działa system Chip & Pin & NFC (EMV)?

EMV to globalny standard dla kart płatniczych kredytowych i debetowych oparty na technologii kart chipowych, zastępujący tradycyjne karty typu "swipe" - znane również jako paski magnetyczne lub "mag-stripe". Zamiast paska magnetycznego, karty "inteligentne" zawierają wbudowany chip do przechowywania danych, które wszystkie terminale muszą odczytać w celu uwierzytelnienia transakcji, głównie w połączeniu z kodem PIN (osobistym numerem identyfikacyjnym).

Kilka kart chipowych posiada również funkcję NFC (bezdotykową), która pozwala po prostu dotknąć karty przed czytnikiem EMV, aby dokonać płatności, z takim samym stopniem bezpieczeństwa jak Chip.

Dlaczego warto wybrać system Chip & Pin & NFC (EMV)?

Szczególnym problemem w sektorze parkingowym jest tzw. skimming kart, który polega na przechwytywaniu danych z paska magnetycznego na kartach użytkowników, dzięki czemu oszuści mogą następnie tworzyć sklonowane karty. Jednak te sklonowane karty działają tylko w terminalach, które nadal akceptują karty z paskiem magnetycznym. W związku z tym przyjęcie środków zapobiegających oszustwom, które zapewnia Chip & Pin, przynosi znaczne korzyści, ponieważ tradycyjne karty kredytowe z paskiem magnetycznym mogą być łatwo klonowane, podczas gdy karty inteligentne są prawie niemożliwe do powielenia.

Transakcje przy użyciu kart kredytowych Chip&Pin są o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne transakcje przy użyciu paska magnetycznego. W rzeczywistości, podczas płatności kartą kredytową Chip&Pin tworzony jest jednorazowy kod, który przemieszcza się między chipem karty a terminalem w punkcie sprzedaży detalicznej, więc dane są bezużyteczne, z wyjątkiem stron zaangażowanych w transakcję.

Transakcje kartą kredytową Chip-and-PIN są nie tylko bezpieczniejsze, ale także szybsze do wykonania niż płatność gotówką i tradycyjną kartą kredytową. Używając Chip & Pin lub karty kredytowej NFC zamiast podpisu, szybko wprowadzasz swój PIN do klawiatury terminala w punkcie sprzedaży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Chip & Pin & NFC, kliknij przycisk poniżej i skontaktuj się z naszymi ekspertami!

skontaktuj się
+