License Plate Recognition (LPR) - Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych

Każdy samochód ma swój własny numer rejestracyjny, więc dlaczego nie skorzystać z niego, aby zapewnić bezpieczniejsze i łatwiejsze parkowanie? Dokładnie to robi system rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

więcej
+

Każdy samochód ma swój własny numer rejestracyjny, więc dlaczego nie skorzystać z niego, aby zapewnić bezpieczniejsze i łatwiejsze parkowanie?

Właśnie na to pozwala LPR (rozpoznawanie tablic rejestracyjnych).

Jak działa LPR ?

LPR (ang. License Plate Recognition), znane również jako ANPR (ang. Automatic Number-Plate Recognition), jest technologią przetwarzania obrazu używaną do identyfikacji pojazdów na podstawie ich tablic rejestracyjnych.

System wykorzystuje oświetlenie i kamerę na podczerwień do robienia zdjęć przedniej lub tylnej części pojazdu, a następnie oprogramowanie do przetwarzania obrazu analizuje obrazy i pobiera informacje o tablicach rejestracyjnych.

Dlaczego warto wybrać LPR?

Przede wszystkim bezpieczeństwo: tablica rejestracyjna służy jako bilet wirtualny i zapewnia swobodny dostęp, zapobiegając kradzieży samochodów lub wymianie biletów. Ponieważ bilet i tablica rejestracyjna muszą się zgadzać przy wjeździe i wyjeździe, prawie niemożliwe jest ściganie oszukańczych zachowań. Dzięki LPR można również łatwo zarządzać czarnymi listami i mieć kontrolę nad wszystkimi zdarzeniami i ruchami przy wjeździe i wyjeździe.

LPR jest wysoce niezawodny: w przypadku zgubienia biletu, na podstawie numeru tablicy rejestracyjnej można łatwo określić rzeczywisty czas wjazdu.

Ponadto, LPR umożliwia również zwielokrotnienie i efektywność ruchu samochodów, zwłaszcza w przypadku parkingów abonamentowych, gdzie użytkownik jest powtarzalny, może płynnie wjeżdżać i wyjeżdżać z parkingu bez żadnej dodatkowej identyfikacji poza numerem tablicy rejestracyjnej pojazdu.

Dzięki LPR możliwe jest także wjeżdżanie z biletem wstępu lub korzystanie z rozwiązań bezgotówkowych. Kolejną korzyścią oferowaną przez LPR przy wjazdach/wyjazdach jest możliwość zarezerwowania miejsca parkingowego z wyprzedzeniem, aby zapewnić kierowcy miejsce i pewny wjazd na parking.

Wreszcie, LPR można doposażyć i dodać do istniejących rozwiązań. Teraz nietrudno sobie wyobrazić, jak LPR może poprawić nie tylko doznania parkujących, ale także otworzyć przed operatorami parkingów szeroki wachlarz korzyści.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach LPR, kliknij przycisk poniżej i skontaktuj się z naszymi ekspertami!

skontaktuj się
+