Bezpieczna płatność kartą kredytową EMV i PCI

Ponieważ kierowcy coraz częściej płacą za swoje przejazdy kartami kredytowymi, należy zapewnić im najwyższy poziom bezpieczeństwa.

więcej
+

Kiedy mówimy o płatnościach i przechowywaniu poufnych informacji, bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem. Ponieważ kierowcy coraz częściej płacą za swoje przejazdy kartami kredytowymi, niezbędne jest zapewnienie im najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Bezpieczna płatność kartą kredytową może być zapewniona dzięki zgodności z normami EMV i PCI.

Czym są EMV i PCI?

Są to wytyczne dotyczące ochrony danych właścicieli kart kredytowych w celu zmniejszenia ryzyka oszustw i zapewnienia bezpiecznych płatności kartami kredytowymi.

W szczególności, EMV jest standardem dla technologii zapobiegania oszustwom zawartym w kartach płatniczych i czytnikach kart chipowych w terminalach płatniczych i zapewnia, że w przypadku kradzieży danych kart kredytowych ich zawartość stanie się bezużyteczna.

PCI jest zestawem wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, które mają być stosowane przez sprzedawców kart kredytowych i dostawców usług do przetwarzania, przesyłania lub przechowywania danych kart kredytowych i zapewnia, że dane kart kredytowych są przechowywane w sposób bezpieczny, a więc nie zostaną skradzione. Zgodność z PCI jest wymagana niezależnie od tego, czy EMV jest wdrożony.

EMV i PCI współpracują ze sobą w celu zapewnienia, że transakcje dokonywane za pomocą karty są bezpieczne nie tylko dla posiadacza karty, ale również dla agenta rozliczeniowego, który jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznej infrastruktury dla transakcji.

Dlaczego warto wybrać bezpieczną płatność kartą kredytową?

Agent rozliczeniowy, który akceptuje płatność kartą kredytową musi być zgodny ze standardami PCI Security Council. EMV jest zobowiązany do zabezpieczenia transakcji przy użyciu chipowych kart płatniczych.

Zabezpieczone płatności kartą kredytową są również gwarantowane w przypadku płatności kartą zbliżeniową, ponieważ posiadają one te same cechy co tradycyjna karta inteligentna i kod PIN, a proces transakcji odbywa się za pośrednictwem tych samych bezpiecznych sieci.

Płatności zbliżeniowe przez telefon komórkowy również korzystają z porównywalnych zabezpieczeń.

W świecie parkingów, gdzie kierowcy coraz częściej wybierają bezgotówkowe metody płatności, takie jak karty kredytowe i transakcje mobilne, dla ich wygody kluczowe znaczenie ma zapewnienie bezpiecznych płatności kartą kredytową.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznych płatności kartą kredytową EMV i rozwiązań PCI, kliknij przycisk poniżej i skontaktuj się z naszymi ekspertami!

skontaktuj się
+