Płatności kartą kredytową w kasach automatycznych lub terminalach wyjazdowych

System płatnego parkowania pieszego jest wygodnym, niezawodnym i elastycznym rozwiązaniem dla wielu firm.

więcej
+

System płatnego parkowania pieszego jest wygodnym, niezawodnym i elastycznym rozwiązaniem dla wielu firm. Zamiast płacić za bilet i obliczać ile godzin kierowca będzie potrzebował na przyjazd i wyświetlać bilet na przedniej szybie samochodu, ten rodzaj systemu polega na tym, że kierowcy idą do kasy automatycznej, aby zapłacić przed powrotem do swojego pojazdu w celu opuszczenia parkingu.

Jak działa system płatności kartą kredytową?

System Credit Card Only Pay on Foot (POF) to wersja bezgotówkowa, przyjazna dla klienta i łatwa w obsłudze stacja, która akceptuje płatności wyłącznie kartą kredytową. Jest ona idealna do instalacji, w których operatorzy parkingów chcą zaoferować klientom większą wygodę, jednocześnie zmniejszając koszty związane z obsługą gotówki.

Rozwiązanie jest skuteczne i niezawodne, oparte na bardzo prostych zasadach: przy wjeździe, często przez szlaban automatyczny, klient otrzymuje bilet z kodem kreskowym. Bilet ten jest następnie wprowadzany do kasy automatycznej z płatnością bezgotówkową (ewentualnie terminala wyjazdowego z funkcją płatności kartą płatniczą), gdy kierowca jest gotowy do opuszczenia parkingu, dzięki czemu czas, przez jaki klient korzystał z parkingu, jest dokładnie liczony w momencie skanowania biletu parkingowego. Następnie klient uiszcza należną opłatę. Po dokonaniu płatności, kasa płatnicza waliduje opłacony bilet, dzięki czemu kierowca może wyjechać z parkingu.

Dostępne są opcje akceptacji transakcji przy użyciu magnetycznych kart kredytowych lub Chip & PIN (podlegające certyfikacji w określonych krajach).

Dlaczego warto wybrać płatność kartą kredytową?

Ten prosty system płatności kartą kredytową jest korzystny zarówno dla właściciela/operatora parkingu, jak i dla użytkowników końcowych. Główna korzyść dla operatorów polega na zmniejszeniu zapotrzebowania na personel i konserwację sprzętu, w porównaniu ze starszymi systemami "Pay and Display". Głównym czynnikiem wpływającym na wygodę kierowców jest pełna kontrola nad czasem, przez jaki decydują się oni na skorzystanie z parkingu: w rezultacie obsługa klienta jest bardziej komfortowa.

Dodatkową funkcją jest system "pay-on-foot" z zaawansowanym systemem odczytu kodów kreskowych Voucherów zniżkowych, który pozwala operatorom na planowanie walidacji i programów zniżkowych, co z kolei zapewnia większą lojalność klientów. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla wszystkich operatorów, ponieważ jest w stanie przyjmować płatności za bilety parkingowe, zagubione bilety i umożliwia klientom doładowywanie kart abonamentowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat płatności kartą kredytową w centralnych lub wyjściowych stacjach płatniczych, kliknij przycisk poniżej i skontaktuj się z naszymi ekspertami!

skontaktuj się
+